Tattoo Košice Show 2014

Tattoo Košice Show – až na pochybný slovosled veľmi podarená akcia. V iných krajoch to volajú „tattoo convention“, ale o názov predsa nejde. Tento rok sa show konala v hoteli Centrum v deň komunálnych volieb. Na atmosfére však nebolo cítiť smrad politiky a tak sme si všetci mohli užiť pohodové stretnutie komunity ľudí vyznávajúcich napichaný pigment v koži. Zloženie komunity bolo pestré. Dali sa spozorovať motorkári v čiernej koži, starý pankáči, holohlavý v značkách typických pre extremistické skupiny, ale aj úplne bežný ľudia, ktorým sa jednoducho páči tento druh umenia.

Čo sa týka účasti tatérov, bol som mierne sklamaný. Jednak z menšieho počtu umelcov a tiež aj z kvality. No na druhej strane dostali priestor sa predviesť miestny tatéri.
Ja osobne som sa najviac tešil na Dávida Klváča z brnenského štúdia Our Future Tattoo, no pre mňa z neznámeho dôvodu prišiel v sobotu až na konci dňa a v nedeľu som ho videl opusteného sedieť vo svojom kútiku a striekať si airbrushovou pištoľkou. Úroveň podujatia zachránili chlapci z Bratislavy – Wolf Town Tattoo Parlor, ktorý si odniesli väčšinu cien.

Tretieho ročníka som sa zúčastnil opäť ako súčasť sprievodného programu, tento rok nazvaného „paint graffiti“ (kto tie názvy vymýšľa?). Na rozdiel od minulého roku, sme zamenili spreje za fixi a OSB dosky za plátna.
Fotoreport už čoskoro nájdete na KERE.sk, ja vám dovtedy ponúkam na pozretie fotky z mojej práce.