Live Painting x Tanec spája – umenie zbližuje vol1.

Posledný oktobrový víkend som cestoval do Martina, kde Turčianske kultúrne stredisko v priebehu septembra až novembra 2014 realizuje jedinečný projekt pod názvom: Tanec spája – umenie zbližuje. Prvý z troch tvorivých víkendov sa uskutočnil 26.– 27.9. 2014 v priestoroch Turčianskej knižnice a pri letnej čitárni. V rámci toho sa konala aj jedna z akcií projektu Live Painting, na ktorú som bol pozvaný. Maľovalo sa na plátna o rozmere 140 x120 cm kombinovanou technikou. Zučastnilo sa 10 umelcov z celého Slovenska.

/Animo, Piotr, Push, Neznámy, Rasty Gažura, Xantypa, KuboBack, Fiasko, Aero,Weni/

Téma bola ľudské práva a slobody, čo sme sa však dozvedeli až pred koncom dňa, no ja som sa celkom trafil:)
Ranná cesta vlakom poslúžila na úvahy, nad tým, čo budem malovať. Myšlienkami som skĺzol premýšlaním nad situáciou vo svete. Rozmýšlal som, či niekedy v histórii ľudstva nastala situácia, okamih, kedy by bol na celom svete mier. Bez žiadnej zúriacej bitky o územia a bohatstvo či kvôli náboženstvu.

„Zaváraný mier na horšie časy“, to bola prvotná myšlienka, ktorú som neskôr pozmenil. Okrem mieru (gesto ruky) sa v zaváranine nachádzajú aj oči a zuby, použité ako kontrast v koncepte – ako opozitum k pojmu Mier „Oko za oko, zub za zub“

Plátna budú vystavené v Martinskom divadle počas vyvrcholenia projektu.