Intergalaktická migrácia v Kerespojke

V Košiciach sa tento rok konala už po šiesty krát Biela noc, festival súčasného umenia, čo znamená preplnené staré mesto návštevníkmi presúvajúcich sa po imaginárnej mape umeleckých diel. Ono ta mapa nieje až tak imaginárna, lebo ju možte dostať v tlačenej podobe, ale o to nejde. Festival má svoju silu a každoročne pritiahne do ulíc stále viac a viac ľudí. Tento rok sa Biela noc konala aj v Bratislave, čo sa hneď odrazilo na viralite tejto akcie. Odrazu ste o tom počuli z rádia, televízie, mohli ste sa o tom dočítať v tlači.

Tento rok som sa rozhodol, že sa staneme súčasťou Bielej noci aj my, partia z Kerespojky i keď takou undergroundovou, neoficiálnou cestou. Priestor máme krásny, ľudia sme tu šikovný a máme čo ponuknúť. Náš event sme pomenovali Intergalaktická migrácia, čo malo z jednej strany znieť ako pseudonym Bielej noci a zdruhej strany to malo trochu provokovať. Našim cieľom bolo vytvoriť inštaláciu, čo možno najabsurdnejšiu a nenáročnú. Nasvietili sme fasádu projekciou, tématický doladenou hudbou od DJ kHZ. Vstupnú chodbu sme systematicky plnili dymom a svetlom. Dym bol tak hustý, že ľudia častokrát ani nevedeli kam vchádzajú. Po vyborení ich čakala inštalácia z vyschnutého stromu, zapichnutého do dreveného bubna od elektrických káblov. Na strom sme umiestnili nášho migranta Emila a nad neho sme zavesili svetelnú guľu, ktorá mala symbolizovať planétu z ktorej Emil priletel.

Na dvore sme čapovali pivo, grilovali, zabávali a príjemnú atmosféru sme obohatili o turnaj v stolnom futbale. Lebo nás to baví a takto to robíme mi podla seba v Kerespojke.